Çarşamba, Şubat 24, 2021

Dünyayı kurtaran

Fotoğraf, altmış yıl önce çekilmiş bir filmden, sahne istifine bakarak pek çoğunuz gülmüş olmalısınız... Bu tür filmler o tarihlerde de küçümsenir ve tıpkı bugün olduğu gibi yine gırgıra alınırdı. Gel gör ki, bu filmlerin bir seyircisi vardı, düşük maliyetini misliyle karşılayan hasılatlar elde ediyordu. Seyircisine iyi geliyor, ciddiyetle hayaller kurduruyordu... denebilir-dedim gitti.

Biliyorsunuz, geçtiğimiz günlerde hükümet bir uzaya gitme iddiasında bulundu, biz güldük, gülmeyip ciddiye alanlar, isim önerenler, kostaklananlar, televizyonda uzaydaki madenleri işleterek nasıl paralar kazanacağımızı konuşanlar oldu... veya ne bileyim, Amerikan Kongresini baskınında bizim buralı teröristlerin parmağı olduğu söylendi... Liste uzun ve bitecek gibi değil.

Kıkırdayarak, yok artık bu kadar olmaz diyerek, yuh diye şaşırarak, kaçmak isteyerek bir sürü şey duyuyor, görüyor, seyrediyoruz. Acayip mi acayip... 

Sahiden inanıyor olamazlar diyordu bir arkadaşım... cevabını biliyorsun, üzme kendini dedim.

Yıllar yıllar sonra tıpkı bu resme bakar gibi bugün yaşadıklarımızı fıkra gibi anlatacağız da... bunları akıl tutulması mı sayacağız, ya Fettah yoksa siyasetin gereği mi diyeceğiz, pırasaya mı bağlayacağız... nasıl anlamlandıracağız Vallahi tahmin edemiyorum, bu iş zor be Yonca. 

Belki şey diyeceğiz, o filmlere ve seyircilerine gülmeyecektik... Dünyayı Kurtaran Adam'a güldüğümüz gün, dostlarım işte o gün biz bu davayı kaybettik.

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails